Tylko odpowiednio doinwestowane pieczarkarnie mają szansę osiągać odpowiednio wysokie zyski. Profesjonalne wyposażenie jest niezbędne, aby długoterminowo zbierać więcej pieczarek, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zwiększeniu efektywności pracy.

Dziś odpowiemy na pytanie: jakie elementy wyposażenia są niezbędne, aby Twoja pieczarkarnia była miejscem nowoczesnym i rentownym.

Wózki do zbioru pieczarek

Ergonomiczne wózki do zbioru pieczarek to podstawa. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym, możemy podnieść efektywność oraz przyspieszyć zbiór grzyba. W tej samej jednostce czasu będziemy mogli zbierać więcej, przy niższej ilości pracowników.

Lampy do pieczarkarni

Zastosowanie lamp wysokiej jakości, zachowujących warunek szczelności IP68, daje nam gwarancję ich bezawaryjności i niezawodności, eliminując konieczność zakupu kolejnych lamp.

Regały do pieczarkarni

Regały wykonane na wymiar z aluminium, posłużą nam w pełni swoich właściwości, nawet przez całą żywotność pieczarkarni.  Są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Aluminium nie koroduje, jednocześnie odbijając światło, co podwyższa jakość grzyba i jednorodność plonów.

Maty pod podłoże

Służą do wciągania i wyciągania po zużyciu, podłoża na półki regałów. Dobrej jakości mata posłuży nawet 15 lat, zachowując wszystkie swoje właściwości. Materiał jest bardzo wytrzymały, zapewnia cyrkulację powietrza, nie zwęża się i nie uszkadza podczas normalnego użytkowania.

Wagi do pieczarek

Wagi dobrej jakości posiadają dwu letnią gwarancję producencką, co stanowi zapewnienie płynnej i bezproblemowej eksploatacji przez długi czas. Dodatkowo wybierając te zasilane bateriami, oszczędzamy energię elektryczną, czas pracy pracownika, eliminując możliwość uszkodzenia przewodu lub ładowarki.

Sterowanie klimatem pieczarkarni

Dobrej jakości sterowanie klimatem gwarantuje jednorodność plonu, wyższe zbiory oraz kontrolę nad każdym etapem wzrostu pieczarek. Wybierając system wyższej jakości oszczędzasz na wentylacji, ogrzewaniu oraz chłodzeniu, zachowując najwyższą jakość pieczarek.

Noże do pieczarek

Noże do zbierania pieczarek dobrej jakości, zapewniają bardzo długą pracę bez ewentualnych uszkodzeń, ostrza nie tępią się, a rękojeść nie traci na jakości.

System nawadniania pieczarek

Zautomatyzowany system podpółkowy zapewnia optymalne podlewanie przez cały cykl uprawy grzyba, oszczędzając siłę roboczą. Sterowany przez sterownik gwarantuje odpowiednią ilość wody na metr kwadratowy, a co za tym idzie, jednorodność plonu. Możemy wybrać system w pełni zaawansowany, dający dostęp zdalny z ekranu smartfona.

Pokrycie tuneli

Pokrycie tuneli najwyższej jakości posłuży w nienaruszonym stanie 10-15 lat. Nie wystąpi w nim przenikanie czy zjawisko powstawaniu dziur. Jest także odporne na warunki atmosferyczne.

Prowadzenie pieczarkarni jest biznesem wymagającym i czasochłonnym. Inwestowanie w nowoczesne rozwiązanie jest niezbędne, jednakże wymaga także odpowiedniego planowania. Zarabiać więcej, dzięki wysokim plonom przy niższych kosztach produkcji oraz zbioru, możemy jedynie na dobrze doinwestowanej pieczarkarni.

Najwyższej jakości sprzęt, spełniający wszelkie wymagania i normy, w pełni nowoczesny możemy znaleźć tylko u dobrego dostawcy, takiego jak GROWTIME. Jeśli stoisz przed wyborem wyposażenia pieczarkarni wybierz sprawdzonego i doświadczonego dystrybutora GROWTIME.

By peter

Leave a Reply